Profesionalios plaukų priežiūros priemonės ir įrankiai
Parfumerija, kosmetika ir galanterija
Buitinės chemijos ir higienos prekės
10 mitų apie grožį, kurie priverčia mus sau kenkti
Paskelbta:2019-02-20

Moterys kasdien atlieka apie dešimtį ritualų, kurie, kaip jos mano, padės joms išlikti tokiom pat nuostabioms, kaip ir 20-ies metų. Tačiau grožio industrija neįvertina jų pastangų, ir laikas nuo laiko pakiša joms nepatikimų priežiūros patarimų, kurie užima laiko ir tuština pinigines, o rezultatų jokių neduoda. Dar blogiau, daugelis jų net kenkia mūsų išvaizdai. 10 rimtų patarimų padės kartą ir visiems laikams atsikratyti manomų grožio priežiūros „naudingumų".

 

MELAS № 1. Jeigu gerti daug vandens, raukšlės neatsiras

Vienas labiausiai paplitusių mitų apie grožį - apie vandens vartojimą. Daugelis straipsnių apie sveiką gyvenseną ir sveiką mitybą vienu balsu trimituoja, kad jeigu reguliariai ir gana daug gerti vandens, tai ne tik organizmas jausis geriau, bet taip pat ir sulėtėja senėjimo procesai. Tačiau toks tvirtinimas apie odą neturi jokio pagrindo - viršutinio odos sluoksnio ląstelės ir taip yra mirusios (suragėjusios), todėl sugerti drėgmės jos negali.

MELAS № 2. Hipoalerginė kosmetika yra visiškai saugi

Jeigu buteliukas su toniku arba putomis tvirtina, kad priemonė visiškai hipoalerginė, netikėkite! Tai absoliučiai nereiškia, kad priemonė bus tinkama ir saugi bet kokiam odos tipui ar organizmui. Hipoalerginėje kosmetikoje nėra tik pačių populiariausių komponentų, kurie gali sudirginti. Dažniausiai joje nėra spirito. Natūralios kosmetinė priemonės - potencialūs alergenai, todėl prieš juos perkant itin svarbu gerai susipažinti su sudėtimi.

MELAS № 3. Odos kremą reikia periodiškai keisti

Yra versija, kad laikui bėgant oda pripranta prie to pačios kosmetinės priemonės, todėl priemonė praranda savo teigiamą poveikį odai. Tai netiesa! Jokio pripratimo nėra. Atvirkščiai, priemonės pakeitimas gali sukelti stresą odai, ir jos būklė pablogės. Bet reikia prisiminti ir apie kitą svarbią taisyklę: kiekvieno sezono (metų laiko) periodu reikalinga skirtinga priežiūra. Žiemą - apsauginis kremas, kuris maitintų ir drėkintų, o vasarą - su apsauga nuo tiesioginių saulės spindulių.

MELAS № 4. Saulės vonios naudingos probleminei odai

Saulės spinduliai itin pavojingi ne tik veidui, bet ir viso kūno odai. Ypatingai jeigu oda neapsaugota specialiu kremu su SPF faktoriu. Nuo perteklinio saulės spindulių „dėmesio" oda pradeda iš tikrųjų „džiūti", bet iš karto po to išskiria daugiau odos riebalų. Visos šitos išskyros užkemša poras, provokuojant naujų spuogų ir uždegiminių procesų atsiradimą. Be to, perteklinis saulės poveikis gali tapti alergijų priežastimi.  

MELAS № 5. Kasdienis makiažas kenkia veido odai

Šiuolaikinės kosmetinės priemonės gaminamos gan aukštame kokybės lygmenyje. Daugelis jų pasižymi apsauginėmis, drėkinamosiomis ir net gydomosiomis savybėmis, todėl kenkia ne daugiau, negu įprastas kremas ar prausiklis. Esant ne namie, jos net padeda saugoti švelnią odą nuo agresyvaus aplinkos faktorių poveikio. Bet ši taisyklė turi itin svarbų punktą: makiažas nekenksmingas, jeigu vakare jis tinkamai nuplaunamas, o oda nuvaloma.

MELAS № 6. Reguliari veido gimnastika gelbsti nuo raukšlių

Kad veide neatsirastų raukšlių, reikia laiku pasirūpinti, o ne ieškoti stebuklingų priemonių, kurios jas išnaikyntų, kai jau per vėlu. Veido gimnastika iš tikrųjų puikus sprendimas, siekiant išsaugoti odos stangrumą ir gražų odos reljefą. Bet pradėti ją daryti, be to reguliariai, reikia tada, kai raukšlelės dar net negalvoja atsirasti.

MELAS № 7. Dantis reikia valyti po kiekvieno valgio

Per dažnai - taip pat negerai. Egzistuoja nustatytas režimas: dantis reikia valyti ryte ir vakare. Kad juos išvalyti nuo valgio likučių vidurdienį, egzistuoja daug mažiau agresyvių būdų: pavyzdžiui, burnos skalavimo skystis arba dantų siūlas. Mokslininkai įrodė, kad kartu su maistu į burnos ertmę patenka rūgštis, todėl valant dantis 30 min. laikotarpyje po valgymo, agresyvus poveikis sukels negrįžtamą žalą emaliui.

MELAS № 8. Naudinga gaivinti veidą ledukais

Priklausomai nuo odos tipo, veido valymas ledukais gali pakenkti. Pradedant banaliu kraujotakos sutrikimu, baigiant rimtomis problemomis - tokiomis kaip patinimas arba negražios plyšusios gyslelės pačiose matomiausiose vietose. Šalčio poveikis taip pat sutrikdo riebalinių liaukų veiklą, ir kaip pasėkmė - odos elastingumo pablogėjimas ir ankstyvų raukšlių atsiradimas. Odos gaivinimas ledukais neleistinas (kontraindikuojamas) žmonėms su sausa oda, o visiems kitiems reikėtų būti atsargesniems ir nepersistengti.

MELAS № 9. Kremą reiktų tepti tik tam tikrais judesiais

Jokios ypatingos metodikos neegzistuoja. Kremą galima tepti paprastais patogiais judesiais. Tai, kad sukamieji judesiai nuo apatinės veido dalies viršutinės link sustiprins efektą - paplitęs kosmetologų mitas. Rankų judesiai neturi išskirtinės prasmės, todėl jeigu Jūs tingite, jų galima net neįsiminti.  

 

MELAS № 10. Plaukai auga greičiau, jeigu juos dažnai kirpti

Plaukai pas visus standartiškai paaugėja 1-2 cm per mėnesį. Tai nustatyta norma, kuri niekaip nepriklauso nuo kirpimų ar šukuosenų. Galiukų kirpimas trumpina skilinėjančius plaukelius ir daro išvaizdą patrauklesnę, tik tiek!

 

 

 Šaltinis: https://novate.ru/blogs/240119/49217/