Profesionalios plaukų priežiūros priemonės ir įrankiai
Parfumerija, kosmetika ir galanterija
Buitinės chemijos ir higienos prekės
6 taisyklės, kaip padidinti odos priežiūros priemonių efektyvumą
Paskelbta:2020-10-13

Kosmetikos gamintojai kasdien siūlo daugybę pačių įvairiausių priemonių su inovatyviomis formulėmis, kurios skirtos spręsti odos problemas ir pagerinti jos būklę. Tačiau, priežiūros efektyvumą lemia ne tik taisyklingas kremo ar kaukės pasirinkimas, bet ir tai, kaip jie naudojami.

Siūlome išnagrinėti šį klausimą detaliau.

1 taisyklė: Taisyklingas priemonės pasirinkimas

Iš pradžių reikia taisyklingai išsirinkti priemonę, atsižvelgiant į aktualias odos problemas. Nepaisant to, kad oda iš anksto yra skirstoma į sausą, riebią, normalią ir mišrią, jos būklę gali veikti ir įpročių keitimas, mityba, aplinkos faktoriai (temperatūra, vėjas, UV spinduliai ir pan.). Priklausomai nuo šio poveikio, oda gali tapti dehidratuota ir atvirkščiai - riebesnė, linkusi į spuogų, aknė atsiradimą. 

2 taisyklė: Švelnus valymas

Dauguma merginų mano, kad kuo agresyvesnė valomoji priemonė, tuo efektyviau ji valo makiažą ir nešvarumus, susimaišiusius su odos riebalais. Iš tikrųjų, viena pagrindinių tokių priemonių užduočių yra apsauginės hidrolipidinės odos mantijos išsaugojimas. Remiantis vokiečių mokslininkų tyrimų rezultatais, švelnus valymas pagreitina aktyviųjų komponentų prasiskverbimą, it tuo pat metu, pagerina odos būklę. O štai mūsų pamėgtas valymas "iki girgždėsio" turi negatyvių pasekmių - vietoj to, kad prasiskverbtų į pačius giliausius sluoksnius, kremas eikvoja didžiąją savo resursų dalį natūralios hidrolipidinės plėvelės atkūrimui. Atitinkamai, priemonė veikia ne taip efektyviai ir suteikia mažiau naudos.

3 taisyklė: Odos pH atstatymas

Po to, kai nuvalėte odą geliu arba pieneliu, būtina naudoti toniką. Ši priemonė yra nepagrįstai ignoruojama, nors iš tikrųjų ji pasižymi dideliu naudingų savybių kiekiu. Jis vainikuoja valymo procesą, atstato odos rūgščių ir šarmų pusiausvyrą, kuri yra pažeidžiama kieto vandentiekio vandens, drėkina viršutinius sluoksnius, gaivina ir tonizuoja. Taip pat tonikas yra savotiškas laidininkas, leidžiantis kremo ar serumo sudėtyje esantiems aktyviems komponentams  giliau ir tolygiau skverbtis į odą.

Atkreipkite dėmesį: Toniką reiktų rinktis, atsižvelgiant į odos tipą. Sausai odai reikia priemonių, kurių sudėtyje yra galingų drėkinamųjų komponentų, pavyzdžiui, glicerino, alavijo ekstrakto; jautriai - švelnaus, minkšto poveikio, šiek tiek aliejinės struktūros priemonių, kurių sudėtyje yra ramunėlių ekstrakto arba rožės; riebiai - priemonių, suteikiančių matinio efekto, o taip pat turinčių sudėtyje drėkinamųjų komponentų; probleminei - priemonių, pasižyminčių šveičiamuoju efektu, pavyzdžiui su cinku, salicilo rūgštimi; normaliai - priemonių, kurių pagrindą sudaro terminių šaltinių vanduo, kurie palaiko optimalų drėgmės lygį odoje, prisotina mineralais ir mikroelementais. 

4 taisyklė: taisyklinga paskirstymo technika

Svarbiausia, skirstant kremą, nepersistengti. Kosmetologai teigia, kad reikia naudoti "minimaliai komfortišką" kremo kiekį, kad ant odos neliktų jo pertekliaus, tačiau kad pajustumėte drėkinimo ir maitinimo efektą. Kremo perteklius gali sukelti neigiamų pasekmių, pavyzdžiui, sukelti uždegimą, užkimšti poras, gali pradėti daugintis bakterijos. Todėl tas faktas, kad kremo perteklius neįsigers į odą - mažiausia problema, su kuria galite susidurti. Jeigu supratote, kad persistengėte su beauty-priemone, praėjus 10-15 minučių po paskirstymo, veidą nusausinkite popieriniu rankšluosčiu arba servetėle. Tai aktualu bet kokiu paros metu: ryte - prieš darant makiažą, arba vakare - prieš miegą, kad oda turėtų galimybę "kvėpuoti".

Jeigu norite, kad kremas prasiskverbtų į giliausius odos sluoksnius, jį reikia skirstyti masažiniais judesiais. Anot kosmetologų, lengvas masažas namų sąlygomis didina grožio priemonės efektyvumą, o taip pat didina aktyviųjų medžiagų, esančių priemonės sudėtyje, prasiskverbimo gylį. Be to, tokia procedūra suaktyvina apykaitos procesus, gerina veido spalvą, pasižymi lengvu "liftingo" efektu. Kad oda nenukentėtų masažo metu, jį reiktų atlikti pagal tam tikrą schema: paglostymas - trynimas -minkymas - paglostymas. Jeigu Jūsų tikslas - padidinti odos stangrumą ir suteikti veidui sveiko raudonio, pabandykite lengvą gnaibymo technikos masažą nuo centro periferijos link.

5 taisyklė: naudokite intensyvios priežiūros priemones

Prieš paskirstant kremą, naudokite serumą. Tai lengvos tekstūros priemonė, kurioje yra didelė naudingų medžiagų koncentracija - iki 70%. Serumas lygina odą, daro reljefą lygesnį, glotnesnį, kas padeda tolimesnei tonalinio kremo, makiažo pagrindo ar „praimerio" tolygiam paskirstymui. Priemonės prasiskverbimo gylis didesnis negu kemo, tačiau tai nereiškia, kad priemones galima pakeisti vieną kita. Jos puikiai veikia tandeme - serumas aktyvina komponentų, paskirstytų virš jo, poveikį, o kremas „užsandarina" naudingąsias medžiagas, kurios yra serumo sudėtyje.

Nepaisant to, kad beauty-produktai (grožio priemonės) yra labai naudingi, jie turi tam tikras naudojimo taisykles. Julija Alekseeva, Eucerin medicininės krypties vadovė teigia, kad serumų, kurių sudėtyje yra vitamino C, retinolio arba AHA-rūgščių, negalima naudoti dieną, nes jie kartais sukelia lengvą dilgčiojimą ar odos paraudimą.

6 taisyklė: odos apsauga nuo UV-spindulių

Odai reikia patikimos apsaugos nuo agresyvių aplinkos faktorių, ypatingai nuo UV spindulių - tada efektas išlieka ilgesnį laiką. Čia Jums pagelbės kremas su SPF-apsauga, kuris neleidžia ultravioletiniams spinduliams skverbtis į odą, suformuoja apsauginį barjerą, saugo nuo dehidratacijos ir užtikrina pilnavertę priežiūrą.

Prieš paskirstant kremą nuo saulės, odą reiktų nuvalyti putomis, pieneliu arba geliu. Priemonė tolygiai paskirstoma švelniais judesiais - nuo kaktos vidurio ir nosies-lūpų raukšlių į šonus. Reiktų vengti intensyvaus "įtrynimo", kad nepažeistumėte odos pluošto. Į lauką galima eiti praėjus 20-30 minučių po paskirstymo. Taip pat reikia nepamiršti, kad kremą reikia nuolat atnaujinti (tepti pakartotinai): jeigu Jūs naudojate kremą su SPF 15 - tai kas valandą, SPF 30 - kas dvi valandas, su SPF 50+ - kas tris valandas.

Šaltinis: 

https://novate.ru/blogs/210820/55604/?fbclid=IwAR1CvLpBBlRtZX6fn8hoiqgrlG96lUBSpPdS-_ea0hEOPhimb2UmhFAMq6E