Profesionalios plaukų priežiūros priemonės ir įrankiai
Parfumerija, kosmetika ir galanterija
Buitinės chemijos ir higienos prekės
Apie ką byloja Jūsų kasdienis makiažas?
Paskelbta:2019-07-18

Apie ką byloja Jūsų kasdienis makiažas?

Kartą mes su bičiuliu išsikalbėjome apie moterų grožį. Jis pasakė keistą frazę: „Aš moku „skaityti" moterį iš jos makiažo". Man pasirodė tai labai keista ir aš paprašiau paaiškinti, ką jis turi omenyje. Jis labai paprastai man viską išaiškino vieno makiažo pavyzdžiu. Jis 90% buvo teisus. Šis epizodas tapo postūmiu parašyti šį straipsnį. Kalbėsime jame apie dieninį makiažą.

Kas rytą mes, moterys, daugeliu atveju skiriame kažkiek laiko makiažui. Greitu įgudusiu judesiu atliekame veido valymo procedūrą, paskirstome dieninį kremą, makiažo pagrindą, paryškiname antakius, pabrėžiame žvilgsnio išraiškingumą blakstienų tušu, šešėliais, paskirstome skaistalus, naudojame kelių atspalvių pudrą. Ir galiausiai, nepaliestas paliekame lūpas, kad po pusryčių galėtume atlikti paskutinį „potėpį" mūsų „kasdieniame veide". Viskas, paskutinis žvilgsnis į veidrodį: „Bruožai išryškinti, veidas"uždėtas", galima rodytis viešumoj.

Dabar atėjo laikas pakalbėti apie įvairius kasdienio makiažo tipus ir pažiūrėsime, ką gali mums papasakoti kiekvienas iš jų.

Visiškas makiažo nebuvimas

Kai kurios moterys mano, kad joms visai nebūtina naudotis kosmetika, nes gamta jas ir taip apdovanojo natūraliu grožiu. Tad galime skaityti, kad šios kategorijos damoms labai pasisekė.

Reikėtų atjausti tas moteris, kurios negali naudotis dekoratyvine kosmetika dėl alergijų ar odos ligų. Čia komentarų nereikia.

Yra moterų, kurios visai nenaudoja kosmetikos. Motyvacija gali būti įvairi: tingumas, nėra laiko tokiems dalykams, kai kurios tiesiog numojo į save ranka, jos nėra moteriškos ir t.t. Visi šie atvejai byloja apie žemą savigarbą.

Jeigu mergaitė vaikystėje draugavo tik su berniukais, tai jaunai jai atrodo keista naudotis kosmetika. Makiažo nebuvimas gali būti ir feminizmo požymis. Tokia dama nori būti visur ir viskame lygi vyrui, joms svarbiausia - kopimas karjeros laiptais. Jai bet kokia kosmetika - tai sambrūzdis, tuštybė ir neverta leisti laiko tokiems niekams. Jos mano, kad ir taip viskas sukasi aplink jų personas. Pagrindinis tokio moterų tipo principas: „Aš natūrali ir be kosmetikos, nenoriu leisti laiko „koviniam maskavimui", nes aš noriu būti tikroviška ir sąžininga su aplinkiniu pasauliu ir nenoriu nieko savyje gražinti".

Na ir aišku, kosmetkos Jūs neišvysite ant giliai tikinčios moters.

Lengvas natūralus makiažas

Moterys, „nešiojančios" tokį makiažą, „paryškina veido bruožus", nes taip priimta, nors joms galbūt tai ir nepatinka. Jos vos paliečia blakstienas tušu, padažo lūpas neryškiu lūpdažiu. Tokių moterų tarpe Jūs nerasite širdžių ėdikių.

Jos kuklios, savarankiškos ir dažniausiai nesiekia būti dėmesio centre. Tokios moterys palaipsniui užkariauja vyrų širdis savo protu, dvasinėmis savybėmis ir ilgalaikių santykių kūrimu. Jos linkusios į kompromisus, pasižymi analitiniu mąstymu ir žvelgia į problemos šaknį.

Ryškus makiažas

Moterys, pirmenybę teikiančios ryškiam, į akis krintančiam makiažui, turi tam savų priežasčių. Kai kurios bando tokiu būdu paslėpti savo išorinį nepatrauklumą, kitos po ryškiu makiažu slepia savo amsenines problemas.

Psichologų manymu, damos, kurios staiga perėjo prie ryškaus makiažo, itin dažnai pergyvena dėl kažkokios priežasties ar net visai be priežasties, nepasitiki savimi, pas jas pastebimi nuotaikų šuoliai, jos tikisi paslėpti savo pažeidžiamumą po ryškia kosmetika. Kartais jos puola į pesimizmą ir mano, jog jos jau niekam nereikalingos šiam pasaulyje, ir jų niekas daugiau nepamils.

Moterys turi dar vieną priežastį pereiti prie ryškaus makiažo. Jos tokiu būdu demonstruoja, kad planuoja kardinaliai pakeisti savo gyvenimą ir startavo nuo makiažo. Galimai, tokiu būdu jos bando atkreipti aplinkinių dėmesį į savo problemas.

Tas pats makiažas

Moterys, kurios dažosi taip pat metų metais, nemėgsta pokyčių. Dar jaunystėje jos pradėjo naudotis mėlynais šešėliais ir rožiniu lūpdažiu. Jos mano, kad surado savo stilių, kurio keisti nežada jokiomis aplinkybėmis. Ir į darbą, ir į teatrą jos „užsideda" tą patį veidą. Jeigu kokia draugė bando padovanoti kažkokią kosmetikos naujovę, tai ji padėkos ir padės ją į tolimiausią kampą kaip nereikalingą dovaną.

Makiažas, užtrunkantis kelias valandas

Kai kurios moterys praleidžia prie veidrodžio po kelias valandas per dieną, stengiantis pasidaryti idealų makiažą savo tobulame veide. Jos dažnai būna savimylos. Tokios damos pasižymi puikavimusi, pasipūtimu, turi išaukštintą savimaną, itin egoistiškos. Perdėtas narcisizmas gali sukelti asmenybės disfunkciją. O tai jau reikalauja rimto gydymo.

Profesionalus makiažas

Yra dar viena kategorija moterų, kurios mėgsta lankytis profesionalų salonuose ir naudotis stilistų paslaugomis. Kaip taisyklė, jos permainingos pagal savo natūrą, mėgsta stebinti aplinkinius, daryti jiems staigmenas, dėvi stilingus ir madingus drabužius. Dažnai po išoriniu spindinčiu tokios damos „fasadu" slepiasi nepasitikėjimas savimi ir abejonės.

Ir čia į pagalbą ji pasikviečia profesionalų stilistą, kurio darbas - kokybiško makiažo atlikimas, kai taisyklingai sudėlioti visi akcentai: pabrėžti privalumai ir paslėpti trūkumai. Po apsilankymo grožio salone dama jaučiasi pakylėta, nes unikalus makiažas, trendinių kosmetikos brandų naudojimas ir profesionalo darbas - to garantas!

AKIS akcentuojantis makiažas

Tokio makiažo gerbėjos - mėgsta daugiau klausytis, mažiau kalbėti. Jos dėmesingos ir pastabios, gali įžvelgti žmogaus esmę iš pusės žvilgsnio. Tokio tipo moterys itin uždaros, kaip taisyklė, giliai slepia savo emocijas ir jausmus. Jos išgyvena savo nesėkmes ir laimingus gyvenimo momentus savyje. Mėgsta vienatvę, kurios kartais joms trūksta.

LŪPAS akcentuojantis makiažas

Moterys su preciziškai kontūruotomis ir kelių lūpdažio sluoksnių lūpomis - „draugytės-plepytės". Jos gali Jus užšnekėti iki nualpimo, kalbėdamos apie save mylimą. Tokios asmenybės jausmingos, bendraujančios ir itin sentimentalios. Jos žino visas pasaulio naujienas, joms patinka būti dėmesio centre, jos sunkiai perneša vienatvę. Bet kurią akimirką moterys pasiruošusios naujam flirtui su patikusiu vyriškiu. Kaip taisyklė, tokios damos turi didelį gerbėjų ir garbintojų skaičių.

Visai natūralu, kad gyvenimo eigoje moteris gali ne kartą pakeisti savo makiažo stilių. Tai susiję su pokyčiais jos gyvenime, naujų charakterio bruožų atsiradimu ir t.t. Be to, ji gali vadovautis ir naujais makiažo trendais, kas gali pakeisti jos kosmetinės turinį ir makiažo atlikimo technikas.

Kad pagal makiažą galima būtų apibrėžti moters charakterį, itin svarbu suprasti, kas jame - mados dvelksmas, o kas, realiai eina iš vidaus ir atspindi moters esmę. Jeigu perskaitę šį straipsnį Jūs atidžiai išnagrinėsite savo dieninį makiažą, galbūt Jūs kažką pakeisite savo išvaizdoje. 

 

Šaltinis: https://shkolazhizni.ru/health/articles/48577/