Profesionalios plaukų priežiūros priemonės ir įrankiai
Parfumerija, kosmetika ir galanterija
Buitinės chemijos ir higienos prekės
Apie veido kaukes su moliu
Paskelbta:2021-03-30

Apie kosmetinio molio naudą yra pasakyta nemažai teigiamų žodžių, juk jis pasižymi puikiomis valomosiomis savybėmis, sudėtyje turi priešuždegiminių ir raminamųjų komponentų.

Po molio kaukių naudojimo kurso padidėja odos stangrumas, ji tampa minkšta, įgauna sveiką išvaizdą, o taip pat ląstelėse  normalizuojasi medžiagų apykaitą. Molio kaukės - tai puiki šveitimo priemonė, jos pašalina negyvas odos ląsteles - odos paviršius atrodo daug patrauklesnis, kadangi atsinaujino.

Molis - medžiaga grožio kūrimui

Be abejonės, kosmetologijoje antrą gyvenimą rado daug medžiagų: pienas, alavijas, parafinas, todėl molis - ne išimtis. Pavyzdžiui, paprastas vartotojas molį suvokia kaip statybinę medžiagą, skulptorius žiūri į šį klausimą kūrybiškiau, molio pagalba įgyvendindamas savo kūrybines idėjas. O štai kosmetikoje molis - unikali odos sveikatinimo, gydymo, vienu žodžiu, grožio kūrimo medžiaga. Be to, molis užkariavo antiseptiko šlovę, todėl kad jame nėra bakterijų.

Molis būna įvairių spalvų, kiekviena rūšis sprendžia skirtingas problemas, o gydomosios charakteristikos ir spalva priklauso nuo mineralinių sudedamųjų. Kai kuriose molio rūšyse vyrauja aliuminis, kitose - silicis, trečiose - manganas. Aliuminis turi džiovinamųjų, sutraukiančiųjų, antacidinių rodyklių, manganas - džiovina ir dezodoruoja odą,  o silicis daro gyslas daug lankstesnes, suaktyvina kolageno susidarymą ir lipidų apykaitą. Vis dėlto pagrindinėmis laikomos molio valomosios ir balinamosios savybės.

Kosmetinių molių rūšių aprašymas

Žydras molis. Šio molio rūšies spalva sąlygojama sidabro jonų buvimu, kurių dėka molis turi dezinfekuojančių ir priešuždegiminių savybių. Žydras molis minkština, tonizuoja odą, siaurina poras ir šalina smulkias raukšles.  Žydro molio pH lygis artimas neutraliam - 7,3. Taip pat pastebėtas anticeliulitinis šio molio poveikis, išgaunamas jis Bulgarijoje, ypač Rodopų kalnuose.

Baltas molis. Archeologai mano, kad balto molio kaukės padėjo Kleopatrai ilgą laiką išsaugoti veidą akinamai skaistų. Tai gali būti teisybė, kadangi baltasis molis turi daugybę naudingų savybių. Visų pirma, reikėtų pastebėti, kad šio molio rūšies pagrindas yra mineralas kaolinitas - jis atsako už elastingumą, valymą, audinių regeneraciją, o taip pat skatina lecitino gamybą.

Be to, baltas molis plačiai naudojamas kosmetinių priemonių gamyboje, tame tarpe ir vaikiškų. Tai akivaizdžiai byloja apie tai, kad medžiaga yra efektyvi. Pavyzdžiui, balto molio dedama į valomųjų kaukių, kurios pašalina inkštirinio bėrimo problemas, sudėtį: jis gerai valo epidermį. Be viso šito, baltas molis:

-          Sugeria microbus;

-          Prisotina odą mineralais;

-          Skatina odos atsinaujinimą;

-          Turi priešuždegiminį poveikį.

Balto molio pH lygis - 5, tinka jautriai, sausai, suglebusiai odai, o taip pat linkusiai į nagairinimą, greitą užsiteršimą.

Raudonas molis. Geležies ir vario oksidas - faktorius, kurio dėka molis yra raudonos spalvos. Jis puikiai nuima odos paraudimus, gerina kraujotaką, padidina gyslų ir kapiliarų elastingumą. Raudonas molis tinka odai, linkusiai į sudirgimus, paraudimus, o taip pat itin jautriai odai, linkusiai į alerginius bėrimus. Spuogai, išsiplėtę kapiliarai, padidėjęs riebaluotumas,  pigmentinės dėmės, pūlingi uždegimai - su šitomis problemomis raudonas molis puikiai susitvarko.

Geležis - nepakeičiamas elementas, kurio dėka raudonas molis yra ypač vertinamas. Jis turtingas naudingosiomis medžiagomis, kurios turi stiprinamąjį poveikį, o taip pat raudonas molis pašalina infiltratus. Tie žmonės, kurie svajoja gauti stebuklingą atjauninančią ir suteikiančią odai gaivumo priemonę, būtinai turi atkreipti dėmesį į šią molio rūšį.

Geltonas molis. Ši molio rūšis turi sudėtyje chromo, silicio, mangano, geležies. Geltonas molis išsaugo ląstelėse drėgmę, sulėtina senėjimo procesus. Jeigu oda greitai pavargsta ir akivaizdžiai vysta, galima drąsiai naudoti geltono molio kaukes - jos sugeria riebalinių liaukų perteklių, odos riebalus, pašalina odos užterštumus. Dar tai natūralus sorbentas, turintis nuskausminamąjį, priešuždegiminį poveikį. Po geltono molio kaukės oda bus gaivi, turės pailsėjusią išvaizdą.

Žalias molis. Tai tausojantis odos šveitiklis, kurio dėka galima išsaugoti jaunystę, grožį ilgus metus. Žalias molis praturtintas tokiais komponentais: kalcis, fosforas, varis, kobaltas, o sudėtyje esantis sidabras stabdo ląstelių senėjimą.  Jeigu žalią molį naudoti su vaistinių žolelių nuoviru, aromatiniais aliejais, oda bus aksominė ir minkšta.

Žalias molis rekomenduojamas riebiai, mišriai odai, jis susiaurina poras, gerina riebalinių liaukų funkcionavimą,  o taip pat skatina kraujo pritekėjimą, reiškia, oda geriau maitinama. Žalias molis naudojamas įtrūkimų, įbrėžimų, kapiliarinių tinklelių gydymui, taip pat jis naudojamas sugrubusios rankų, alkūnių, kojų odos minkštinimui. O štai vonelės puikiai nuima nuovargį.

Rožinis molis. Balto ir raudono molio mišinys - tai ir yra rožinis molis, reiškia jis turi dvigubą efektą: jis turi abiejų molio rūšių savybių.

Pagrindinės charakteristikos:

-          Dezinfekuojantis, lyginamasis poveikis;

-          Švelni epidermio priežiūra;

-          Lastęlių atnaujinimas;

-          Porų siaurinimas, valymas;

-          Tinka jautriai, sudirgusiai odai.

Juodas molis. Tai natūralus kosmetologas, stimuliuojantis apykaitą ląstelių viduje, valantis kraują. O viskas unikalios sudėties dėka: kalcis, kvarcas, geležis, stroncis. Mikroelementai normalizuoja medžiagų apykaitą, skatina nusėdusių riebalų deginimą. Juodas molis naudojamas kosmetologijoje nuo neatmenamų laikų, todėl kad jo pagalba galima prižiūrėti veidą, plaukus, nagus, kūną.

 

Kaip gi padaromos molio kaukės?

Nepriklausomai nuo to, kokios spalvos molis pasirinktas, būtina jį taisyklingai panaudoti. Molis kruopščiai maišomas su drungnu vandeniu, kad neliktų gumulėlių. Turi gautis masė, pagal konsistenciją primenanti grietinę, tačiau mišinys neturi varvėti nuo veido. Taipogi nepageidautina naudoti itin tirštą masę, kadangi ji išdžius anksčiau laiko, o tai nerekomenduojama.

Ruošiant molio kaukę veidui, reikia atidžiai laikytis taisyklės, kuri byloja, jog negalima naudoti metalinių indų - kai kurios mineralinės medžiagos reaguoja su metalais ir, atitinkamai, sunaikinamos. Geriau naudoti stiklinę, keraminę, emaliuotą talpą. Tas pats galioja ir maišymo įrankiams.

Kaukė paskirstoma ne itin plonu sluoksniu, padengiant visą veidą, vengiant tik akių sritį. Tai paaiškinama tuo, kad akių srityje nėra riebalinių liaukų, molis sugers drėgmę, o tai visiškai nereikalingas reiškinys.

Procedūros metu žmogus neturi būti vertikalioje padėtyje, todėl kad molis gana sunki medžiaga. Jeigu nesilaikyti šios rekomendacijos, kaukė nutemps odą žemyn, išdžius ir užfiksuos suglebusią odą. Jeigu žmogus guli veidu į viršų, oda išsilygina, pasitempia.

Kitas svarbus klausimas - kiek gi laiko reikia laikyti kaukę ant veido? Perteklinėms pastangoms čia ne vieta. Riebiai odai reiktų 20 minučių trunkančios procedūros, normaliai - ne daugiau negu 10-15 minučių. O kalbant apie sausą odą, kaukę nuimti reikia po 5-10 minučių.

Norint pašalinti kaukę, reikia sudrėkinti jos paviršių vandeniu: suminkštėjusi masė nuimama drėgna servetėle, o veidą reikia nuprausti tekančiu vandeniu. Po to būtina odą padengti drėkinamuoju kremu.

Molio kaukes nereikia daryti kasdien: riebiai odai pakanka 2 procedūrų per savaitę, o kitiems odos tipams dar rečiau - 1 karto. Be to, molio kaukę galima naudoti tik ant itin probleminių odos vietų.

 

Keletas molio kaukių sausai odai

Valgomąjį šaukštą žydrojo molio praskiesti nedideliu kiekiu pieno (skystos grietinės konsistencija). Po to pridėti valgomąjį šaukštą persikų aliejaus, viską išmaišyti, paskirstyti ant veido, kaklo.

Dar viena kaukė - nedidelį agurką sutarkuoti smulkia tarka. Į gautą košytę įmaišyti valgomąjį šaukštą žydrojo molio ir arbatinį alyvuogių aliejaus šaukštelį. Masė išmaišoma ir paskirstoma ant odos.

 

Molio kaukės riebiai odai

Valgomasis šaukštas baltojo molio sumaišomas su nedideliu kefyro kiekiu ir arbatiniu apelsinų sulčių šaukšteliu. Po išmaišymo kaukė paskirstoma ant kaklo, veido ir nuplaunama kai išdžiūna.

Sumaišyti valgomąjį šaukštą baltojo molio, truputėlį vandens ir arbatinis medaus šaukštelis. Kaukė paruošta.

Labai gera baltojo molio ir medetkų kaukė. Arbatinis šaukštelis medetkų žiedų užpilamas karšto vandens stikline, po 20 minučių antpilas nukošiamas. Valgomasis šaukštas molio sumaišomas su nedideliu žolelių antpilo kiekiu.

Valgomasis šaukštas žaliojo molio sumaišomas su nedideliu rūgpienio kiekiu. Gautas grietinės konsistencijos mišinys paskirstomas ant veido ir kaklo.

 

Molio kaukės probleminei odai

Valgomasis šaukštas baltojo molio sumaišomas su dilgelių sultimis. Kaukė paskirstoma ant kaklo, veido ir nuplaunama kai išdžiūna.

Raudonosios ir baltosios serbentų uogos pertrinamos per sietelį. Po to valgomasis šaukštas baltojo molio sumaišomas su virintu vandeniu iki grietinės konsistencijos. Į gautą masę įmaišyti serbentų tyrę.

Valgomasis šaukštas žaliojo molio sumaišomas su virintu vandeniu. Įberiama susmulkintos petražolės ir salotos, o taip pat keli lašai citrinos sulčių.

Molio kaukės veidui pasižymi įvairiausiomis savybėmis, kurios dovanoja grožį, praturtina odą gyvybingais elementais, atgaivina ją ir net gydo. Tai idealus būdas prižiūrėti odą, pašalinantis daugybę kosmetinių netobulumų.


Be to, visi komponentai natūralūs ir nėra jokios chemijos!

 

Šaltinis: www.xopowosidim.com