Profesionalios plaukų priežiūros priemonės ir įrankiai
Parfumerija, kosmetika ir galanterija
Buitinės chemijos ir higienos prekės
Kaip atsikratyti prakaito kvapo?
Paskelbta:2023-05-08

Prakaituoti sveika

Prakaitavimas yra normali kiekvieno žmogaus fiziologinė funkcija ir turi didelę reikšmę atvėsimui streso, fizinio krūvio, karščiavimo, emocinio streso metu. Prakaituojant, organizme reguliuojami apykaitos procesai, optimizuojamas vandens ir druskos balansas, įvyksta reikalinga termoreguliacija ir pasišalina toksinai. O karštuoju metų laiku, fizinio krūvio metu, prakaitas saugo mus nuo per didelio perkaitimo. Vienok, šalia naudingų prakaitavimo funkcijų, jis turi ir neigiamų pusių - nemalonus kvapas pažastyse, nuo prakaito permirkę drabužiai. Ir tai mums neprideda žavesio.

Prakaitavimo priežastys

Įdomu tai, kad pats savaime prakaitas neturi kvapo, o nemalonus „ombre" atsiranda tuo metu, kai jį pradeda skaidyti nepatogeninės bakterijos-saprofitai. Apokrininės prakaito liaukos, išskiriančios ypatingą sekretą, skleidžiantį šį nemalonų kvapą, yra krūtinės srityje, pažastyse, lytinių organų ir bambos srityse. Ir dėl prakaite esančios izovalerio rūgšties, jos šį „aromatą" daro ypač patvarų. Hiperhidrozė - tai gausus prakaitavimas, kuris gali pasireikšti esant padidėjusiai skydliaukės veiklai arba vartojant medicininius preparatus. Priežastys, dėl kurių žmogus prakaituoja, yra individualios: kažkas į tai labiau linkęs, kažkas mažiau. Be kita ko, tai priklauso nuo mitybos, genetinio polinkio, nuotaikos ir kitų faktorių.

Ką su tuo daryti?

Yra įvairių būdų, kaip atsikratyti šios problemos. Daugeliui išsigelbėjimas yra dezodorantai ir antiperspirantai.  Pirmuosiuose (dezodorantuose) yra baktericidinių ir dezinfekuojančių medžiagų, kurios naikina mikroorganizmus ir neleidžia sklisti nemaloniam kvapui. Jų poveikis grindžiamas skirtingais principais: vieni mikrobus naikina, kiti neleidžia jiems daugintis. Yra ir kita priemonė nuo prakaito - antiperspirantas, kuriame yra organinių aliuminio, cirkonio ir cinko druskų. Jis mažina prakaito išsiskyrimą ir sumažina prakaito liaukų šalinimo kanalus, dėl kurių prakaitavimas sumažėja 20-40%.

Liaudies metodai

Yra ir liaudies receptų kovai su šiuo nemaloniu reiškiniu. Dar praėjusiame amžiuje kone vienintelė priemonė buvo pats paprasčiausias muilas. Tiesa, efektas truko neilgai - tik pusę dienos. Taip pat buvo naudojami smulkiai pjaustytas šalpusnis, šalavijų antpilas, kukurūzų krakmolas. Vienu iš efektyviausių būdų buvo laikomas ąžuolo žievės nuoviras. Be jau žinomų priemonių nuo gausaus prakaitavimo, stenkitės vengti pernelyg aštraus ir kvapnaus maisto, dažniau plaukite ir sausinkite kojas. Stebėkite, kad jūsų drabužiai visada būtų sausi, nes šlapiuose drabužiuose sparčiai dauginasi bakterijos.

Laikykitės šių paprastų taisyklių!

 

Šaltinis:

https://kosmoluks.com.ua/articles/kak-izbavitsja-ot-zapaha-pota/