Profesionalios plaukų priežiūros priemonės ir įrankiai
Parfumerija, kosmetika ir galanterija
Buitinės chemijos ir higienos prekės
KAIP NUSTATYTI ODOS TIPĄ IR BŪKLĘ
Paskelbta:2021-12-13

Ant kiekvienos kosmetinės priemonės yra nurodymai: kokiam odos tipui skirtas vienas ar kitas kremas, kada jis rekomenduojamas naudoti ir kada kategoriškai draudžiama naudoti. Ir tokie užrašai, kaip „sausai odai", „nenaudoti ant sudirgusios odos", „mišriai arba riebiai odai" arba „brandžiai odai" - itin svarbi informacija, juk nuo to priklauso ne tik priemonės naudojimo rezultatas, bet ir odos sveikata.

Jeigu moteris su riebia oda užsiteps kokią nors priemonę, skirtą sausai odai, tai dėl maitinamųjų komponentų pertekliaus gali atsirasti patinimai, paburkimai ar net augliai. Ir atvirkščiai, jeigu moteris su sausa oda panaudos kokią nors priemonę, skirtą riebiai odai su nuriebalinimo komponentais, tai pasireikš dar didesnis sausumas, šerpetojimas arba net sudirgimas. Tokia klientė pamanys, kad šios kompanijos priemonės alergizuojančios ir jai visiškai netinkamos, - o juk tikroji problema ne kosmetikoje ar jos sudėtyje, o grožio konsultanto profesionalume. Ir todėl taisyklingai nustatyti klientės odos tipą - labai svarbu! Tai ne tik padės tinkamai parinkti reikalingas priemones, bet ir užsitarnauti pasitikėjimą, gauti gerų rekomendacijų ir galų gale gerų atsiliepimų apie kosmetiką. Be to, odos tipas nulems ir tolimesnį maskuojamųjų ir dekoratyvinių priemonių pasirinkimą.

Nors neegzistuoja net dviejų moterų su vienoda oda, visgi galima išskirti kelis pagrindinius kriterijus, kurie leidžia priskirti odą vienam ar kitam tipui.

Šiandien papasakosiu apie tai, kaip nustatyti normalią, sausą, riebią ir mišrią odą. Taip pat skirsime dėmesio tokiam ne mažiau svarbiam faktoriui, kaip odos būklė. Tai svarbu žinoti!

Oda - unikalus gamtos kūrinys! Ji atlieka įstabias funkcijas: apsauginę, termoreguliacinę, išskiriamąją, absorbuojančią, kvėpavimo, apykaitos. Oda dalyvauja imuniteto formavimo procese. Ji - gyvas organas, kuris reikalauja individualaus požiūrio priklausomai nuo jos tipo, būklės, klimato sąlygų ir sezono. Gera ir sveika odos išvaizda labai priklauso nuo sebumo gamybos ir drėgmės išsiskyrimo. Pažeidus prakaito ir riebalinių liaukų sekreciją atsiranda odos sausumas arba perteklinis odos riebaluotumas.

Normali oda

Oda su glotnia tekstūra, jos riebalų ir drėgmės santykis yra subalansuotas.

Ją charakterizuoja:

*gaivumas ir švara

*stangrumas ir elastingumas

*vos matomos siauros poros

*padidėjusio jautrumo ir kosmetinių defektų nebuvmas

*tolygus tonas.

Normalios odos priežiūros tikslas - išsaugoti jos gerą išvaizdą ir sulėtinti odos senėjimo procesus ilgą laiką, priklausomai nuo ekologinių ir oro sąlygų, metų laiko.

 

Sausa oda

Tai oda su nepakankamu kiekiu drėgmės. Toks odos tipas gali būti sąlygojamas genetiškai arba įgytas dėl netinkamos priežiūros, mitybos arba ligų. Oda tampa sausesnė ir su amžiumi, dažniau po 40-ies. Kai kurių žmonių oda yra natūraliai plona, švelni ir sausa, jos išsausėjimas gali pasireikšti ir jaunesniame amžiuje, ypatingai, jeigu ji yra netinkamai prižiūrima. Su laiku, dėl nuolatinio drėgmės praradimo, oda pasidaro mažiau stangri ir elastinga, tampa raukšlėta ir suglebusi.

Pagrindinės charakteristikos:

*tolygus odos tonas

*bet blankaus atspalvio

*siauros poros (ypatingai kaktoje ir ant nosies)

*raudonų dėmių atsiradimas (ypač po prausimosi)

*sausų, plonų žvynelių atsiradimas ant skruostų ir kaktos, įtrūkimai akių ir lūpų kampučiuose, o taip pat už ausų.

Sausa oda daug jautresnė mechaniniams, cheminiams ir terminiams dirgikliams.

 

Riebi oda

Toks odos tipas formuojasi padidėjusio riebalinių liaukų aktyvumo dėka, dėl kurio padidėja riebalų sekrecija.

Riebi oda charakterizuojama nemaloniais išvaizdos pokyčiais:

*riebi, spindinti, su didelėm porom

*patinusi, stora ir grubi

*pastebimas polinkis formuotis komedonams, išsiplėsti riebalinėms liaukoms, atsirasti riebiems žvyneliams ir inkštirams.

Šie požymiai dažniausiai pasireiškia ant veido (kakta, nosis, smkras), krūtinės ir nugaros. Riebi oda daugiau linkusi į uždegimus, netinkamai prižiūrint, ant paviršiaus atsiranda spuogų ir inkštirų.

 

Mišri oda

Tokia oda itin riebi T-zonos srityje (kakta, nosis, smakras) ir sausa skruostų, akių, veido ovalo srityse. Tokiu būdu, ant veido išskiriami 2 odos tipai - sausa ir riebi. Bendrai, mišri oda atrodo sveikai, glotnios tekstūros, bet veido centre poros labiau ir aiškiau matomos, negu ant skruostų. Mišri oda jautri meteorologiniam poveikiui ir lengvai įsijautrina. Mišrios odos priežiūros tikslas - tokios individualios programos sudarymas, kurioje vienu metu bus atsižvelgta į padidėjusį ir sumažėjusį prakaito ir riebalinių liaukų aktyvumą, taip pat į odos polinkį į padidėjusį jautrumą. Norint sudaryti nepriekaištingą individualią programą, grožio konsultantui be žinojimo ir gebėjimo nustatyti odos tipą, būtinos žinios apie odos būklę.

 

 

 

Dehidratuota oda

Odos dehidratacija atsiranda tada, kai per trumpą laiką netenkama daug drėgmės. Odos dehidratacijos priežastimi gali tapti nepalankios atmosferinės sąlygos (šaltis, vėjas, ilgas buvimas saulėje, kambaryje su centralizuotu šildymu, oro kondicionieriumi), įvairios „odos negalavimų" būsenos, padidėjusi kūno temperatūra, tam tikra fizinė veikla (ilgi skrydžiai, kelionės). Bet kokio tipo oda gali išsausėti (tapti dehidratuota).

 

 

 

 

Jautri oda

Tai nusilpusi oda. Esant jautriai odai, kaip taisyklė, yra susilpnėjusi imuninė sistema. Jautri oda charakterizuojama įvairių tipų diskomfortu: tempimo pojūtis, padidėjęs jautrumas ir tam tikrų odos vietų dirglumas, paraudimas, bėrimai, nudegimai. Jautri oda elgiasi nenuspėjamai, aštriai reaguoja į įvairią kosmetiką ir vaistus, vandenį, žoleles, gydymą. Bet kokio tipo oda gali būti jautri.

 

Brandi oda

Charakterizuojama pirminių ar akivaizdžių odos senėjimo požymių atsiradimu. Laikui bėgant elastino ir kolageno pluoštai praranda drėgmę, dėl to sumažėja odos tonusas ir elastingumas, atsiranda mažų ir didelių raukšlių. Pirmieji senėjimo požymiai išryškėja sulaukus 30 - 35 - 40 metų. Raukšlelės pirmiausia atsiranda aplink akis ir lūpas. Šiek tiek vėliau jos atsiranda nasolabialinio trikampio, kaklo srityje, o laikui bėgant oda suglemba. Brandžios odos požymiai pasireiškia visų tipų odai.

Taigi, atsižvelgdami į odos būklę ir orientuodamiesi į odos tipą, gauname galimybę klientui sudaryti aiškią, nepriekaištingą individualią programą ir ją koreguoti ištisus metus priklausomai nuo sezono, klimato ir aplinkos veiksnių.

Šaltinis: