Profesionalios plaukų priežiūros priemonės ir įrankiai
Parfumerija, kosmetika ir galanterija
Buitinės chemijos ir higienos prekės
Kas kenkia mūsų odai?
Paskelbta:2023-01-17

Be odos priežiūros metodų tobulinimo, reikia nepamiršti ir apie jai kenkiančius įpročius.

Pakalbėkime apie dažniausiai pasitaikančius reiškinius, kurie mūsų odai visai nenaudingi. Vienas iš jų - vandens trūkumas. Jei organizmas nuolat dehidratuotas, oda neišvengiamai ima atrodyti senesnė nei jos tikras amžius. Ne mažiau žalingą poveikį odai turi ir cukraus perteklius racione. Elastingi odos pluoštai susijungę su cukrumi praranda savo lankstumą ir greitai sensta. Patartina vengti rafinuotų angliavandenių turinčio maisto, o pirmenybę teikti žuviai, mėsai, ankštinėms daržovėms, kurie aprūpina organizmą lėtai išsiskiriančia energija.

Alkoholis, būdamas toksinas, taip pat nėra mūsų odos draugas: jis „išsiurbia" iš odos maistines medžiagas ir vitaminus, silpnindamas kepenų gebėjimą išvalyti kraują. Reguliariai jį vartojant, kraujagyslės išsitempia ir formuojasi didesnės, dėl kurių oda įgauna rausvą atspalvį.

Rūkymas taip paveikia odą, kad beveik neabejotinai galima nustatyti, ar moteris rūko, ar ne. Rūkančiųjų oda šiek tiek pilkšva, aplink burną ir akis daugiau raukšlių. Kas be ko: kiekvienoje cigaretėje yra iki 4000 toksinų, kurie gali pasiekti gilius epidermio sluoksnius.

 

 

Odoje mažėja kolageno kiekis, atsiranda raukšlių, oda suglemba. Kad neišleistumėte pinigų brangiems kremams nuo raukšlių, lengviausias būdas yra mesti rūkyti.

 

 

 

Be to, kas išvardyta, vienas svarbiausių veido odos priežiūros momentų yra taisyklingas odos priežiūros priemonių pasirinkimas. Jei ant odos yra daug spuogų, nepakenks pasikonsultuoti su gydytoju, o galbūt ir speciali kraujo valymo procedūra. Nereikia nė sakyti, kad spuogų „išspaudimas", ypač šviežių, gali būti žalingas. Infekcija gali lengvai patekti į žaizdą ir susidaryti randai.

Norėdami greitai ir efektyviai pašalinti nepatogumus, susijusius su mišria ar riebia oda, rinkitės priešuždegimines dėmių gydymo priemones. Reikia rinktis produktus, tinkančius spuoguotai odai ir porų uždegimams, kurie neužkemša porų, sumažina uždegimus, turi priešuždegiminį ir baktericidinį poveikį. Patartinos priemonės, kurių sudėtyje yra čiobrelių ekstrakto, salicilo rūgšties, alantoino.

 

 

 

 

Sėdimas gyvenimo būdas taip pat neigiamai veikia odos būklę. Jei kraujas kraujagyslėmis necirkuliuoja tinkamai, oda negauna reikiamos mitybos ir per anksti išblunka.

 

 

 

 

Šaltinis: https://kosmoluks.com.ua/articles/chto-vredit-nashey-kozhe/