Profesionalios plaukų priežiūros priemonės ir įrankiai
Parfumerija, kosmetika ir galanterija
Buitinės chemijos ir higienos prekės
MICELINIO VANDENS PASIRINKIMO GIDAS: VALYMAS IR ODOS ATNAUJINIMAS
Paskelbta:2021-09-01

 

MICELINIO VANDENS PASIRINKIMO GIDAS: VALYMAS IR ODOS ATNAUJINIMAS

Nepaisant to, kad micelinės odos valymo priemonės tvirtai užėmė pirmaujančią vietą tiek kosmetikos rinkoje, tiek ir viso pasaulio moterų širdyse, micelinis vanduo - palyginti naujas produktas, kurio istorija prasidėjo Prancūzijoje 2000-ųjų metų pradžioje. Būtent tada micelių pagrindo - paviršinio aktyvumo medžiagų mikroskopinių dalelių, atrastų dar 1913 metais Bristolio universitete, kosmetika tapo prieinama plačiajam vartotojui. Iki tol švelnaus poveikio micelinės priemonės buvo parduodamos išskirtinai vaistinėse ir buvo naudojamos žmonių, kenčiančių nuo dermatito, egzemos ir kitų odos ligų, o taip pat odos, išsiskiriančios padidėjusiu jautrumu, sausumu ir linkusios į alergines reakcijas, priežiūroje, tik dermatologui rekomenduojant.

 

KAM REIKALINGAS MICELINIS VANDUO?

Micelinis vanduo tapo tikru „išsigelbėjimo šiaudeliu", juk jo receptūros išskirtinumas leidžia nenaudoti sudėtyje muilo, parabenų, silikonų, kvapiklių ir kitų komponentų, galinčių su didele tikimybe išprovokuoti alerginę reakciją.  Be to, gamintojai micelinių priemonių sudėtį dažnai papildo puoselėjančiais ir minkštinamaisiais komponentais, darančiais valymo procedūrą dar minkštesnę ir švelnesnę.  Micelės, turinčios hidrofilinę (sąveikaujančią su vandeniu) „galvą" ir lipofilinę (sugeriančią riebalus) „uodegą", kaip siurbliai sutraukia į save ant odos paviršiaus esančias dulkes, riebalų perteklių, suragėjusias ląsteles, makiažo likučius ir kitus nešvarumus, nepažeidžiant odos hidrolipidinės mantijos.   

 

 

Dar vienas micelinių priemonių privalumas - jų naudojimo paprastumas. Jos tinkamos naudoti kaip vieną iš vakarinio odos valymo ritualų priemonę, o taip pat tinka kaip rytinis prausiklis. Reikia nepamiršti, kad specialios valymo priemonės naudojimo priežastis ne tik dienos pabaigoje, bet ir pradžioje - vandens nesugebėjimas ištirpinti riebalinius sebumo komponentus, kuriuos oda nepertraukiamai išskiria miego metu. Be to, miceliniu vandeniu galima greitai ir efektyviai nuvalyti makiažą. Neatsitiktinai ypatingą micelinio vandens populiarizavimo vaidmenį suvaidino būtent vizažistai. Kaip bevandenio prausimosi variantas - micelinis vanduo taip pat yra praktiškai nepakeičiamas valant odą kelionėse, kai nėra galimybės naudoti putų ar aliejinių priemonių, kurias reikia nuskalauti.

 

 

KAIP TAISYKLINGAI NAUDOTI MICELINĮ VANDENĮ?

Tam, kad pašalintumėte makiažą ir nuvalytumėte odą miceliniu vandeniu, pakanka tiesiog gausiai suvilgyti priemonėje vatos diskelį ir atsargiai, nespaudžiant valyti odą masažinių linijų kryptimis. Stipriai trinti, tempiant odą, nereikia. Micelinis vanduo pats „sutrauks" į save visus nešvarumus nuo odos paviršiaus.  

 

 

MICELINIO VANDENS RŪŠYS

Šiomis dienomis rinka siūlo platų micelinių priemonių asortimentą, kurias, visų pirma, galima klasifikuoti pagal odos poreikius, priklausomai nuo jos tipo. Pagal šį kriterijų išskiriami šie pagrindiniai variantai:

Universalios (tinkančios visų tipų odai)

Jautriai odai ir odai, linkusiai į alergines reakcijas (švelniausio poveikio: kaip taisyklė, sudėtyje yra minkštinamųjų komponentų ir nėra potencialių alergenų)

Riebiai, probleminei odai (kaip taisyklė, pasižymi seboreguliuojančiomis ir absorbuojančiomis savybėmis ir turi papildomą matinį efektą suteikiančią funkciją)

Be to, micelinis vanduo gali skirtis pagal komponentų, sudarančių valomąjį pagrindą, tipą. Priklausomai nuo to išskiriamas micelinis vanduo:  

Klasikinių emulsiklių pagrindo - micelinis vanduo, kurio pagrindą sudaro emulsikliai-stabilizatoriai (PEG, Polysorbate) kombinacijoje su papildomais tirpikliais (butilenglikolis, propilenglikolis ir kt.). Ši grupė plačiausiai sutinkama šiuolaikinėje rinkoje. Nepriklausomai nuo gamintojo rekomendacijų, tokį vandenį būtina nuskalauti, kadangi reguliarus kontaktas su oda pažeidžia odos lipidinį sluoksnį, tuo pačiu tampant sausumo, alerginių reakcijų ir padidėjusio jautrumo priežastimi.

Natūralių minkštų PAM pagrindo - micelinis vanduo  mažai dirginančių PAM pagrindo, kurie gaminami iš augalinio aliejaus arba cukranendrių cukraus  ir tradiciškai naudojamų „žalioje" kosmetikoje (Lauryl Glucoside, Coco Glucoside ir kt.). Šis vanduo kartais gali būti paliktas ant odos, nenuplaunamas.

Poloksamerų pagrindo - švelniausia micelinio vandens versija. Poloksamerai (Poloxamer 184, Poloxamer 188, Poloxamer 407 ir kt.) - dirbtinai susintetinti komponentai, pasižymintys labai maža dirginimo tikimybe, todėl jų pagrindu pagamintas priemones nereikia nuskalauti.

Mišrus tipas - micelinis vanduo, kurio sudėtyje yra skirtingų valomųjų komponentų grupių kompleksas (kaip taisyklė, klasikinių emulsiklių ir poloksamerių kombinacija). Savaime suprantama, kad tokį micelinį vandenį būtina nuskalauti.


Šaltinis: https://cosmeticpoint.ru/blogs/gid_po_vyboru_micellyarnoy_vody_ochischenie_i_obnovlenie_kozhi_kazhdyy_den.html