Profesionalios plaukų priežiūros priemonės ir įrankiai
Parfumerija, kosmetika ir galanterija
Buitinės chemijos ir higienos prekės
Vasaros sezonas: protingas deginimasis ir pagalba nudegusiai odai
Paskelbta:2017-05-01

 

Deginimosi taisyklės:
* Kaitintis saulėje galima ne daugiau nei 1 valandą.
* Svarbu įvertinti odos jautrumą saulei ir pasirinkti tinkamą apsauginę priemonę.
* Palankiausias laikas degintis - ryte iki 10 h ir popiet po 15 h. Tokiu metu saulės spinduliai būna švelnesni, o vidurdienio saulės patariama vengti.
* Apsauginiu kremu reikėtų pasitepti 30 min. prieš deginimąsi.
* Po maudynių jūroje svarbu nusišluostyti, nes druskos kristalai susikaupę ant odos veikia kaip mažyčiai padidinamieji stiklai.
* Jei planuojate ilgai maudytis vandens telkinyje, naudokite vandeniui atsparias apsaugos priemones nuo saulės.
* Veido apsaugai naudokite emulsijas su stipresniu apsauginiu filtru. Saulės nudegimai išryškėja ne iš karto, tačiau bėgant metams darosi vis labiau pastebimi, formuojasi raukšlės, išsiplečia kraujagyslės, atsiranda pigmentinės dėmės.

 
   

Maistas, padedantis apsaugoti odą nuo kenksmingų saulės spindulių

Arbūzuose ir melionuose yra karotinoidų, kurie padeda apsaugoti odą nuo žalingų saulės spindulių. Bet melionų ir arbūzų teikiama apsauga gali būti tik papildoma priemonė nuo saulės poveikio. 

Oksidantai, esantys geltonos ir oranžinės spalvos daržovėse, gali sumažinti odos jautrumą saulei. Kasdien suvalgykite porciją (maždaug puodelį) šviežių saldžiųjų paprikų.

Flavonoidai, kurių yra juodajame šokolade taip pat padeda odai apsisaugoti nuo šalutinių aplinkos veiksnių ir UV saulės spindulių. Šie antioksidantai palaiko odos dėgmę ir suteikia jai glotnumo.

Natūrali apsauga nuo saulės - žaliosios lapinės daržovės (špinatai, įvairios salotos) ir prieskoniniai augalai (petražolės, šalavijai, bazilikai, rozmarinai). Žolelėse ir lapinėse daržovėse gausu antioksidantų, kurie mažina ir odos vėžio riziką.


Jei po deginimosi oda itin įkaito ir tapo raudona:
* Švelniai nuprauskite odą drungnu vandeniu, venkite karšto arba šalto. Kontrastingas vanduo skatina kraujotaką ir šilumos išsiskyrimą.
* Neprauskite odos muilu, tik priemonėmis, skirtomis jautriai odai.
* Netrinkite odos rankšluosčiu, sausinkite atsargiai.
* Pasitepkite specialiu losjonu arba drėkinančia kauke, skirta odos gaivinimui po deginimosi.
* Jei paraudimai ryškūs, dėkite vėsų pasukų, kefyro arba natūralaus jogurto kompresą. Jis sumažins skausmą ir atvėsins odą, padės jai atsinaujinti.
* Nuo saulės paraudusius paakių vokus gaivinkite vatos tamponėliu, suvilgytu atvėsinta juodąja arba ramunėlių arbata.
* Jei odą skauda ir vakare, paklodę pabarstykite kūdikių pudra, miegokite nuoga. Pudra vėsins kūną, sumažins perštėjimą.
 

Būtinai naudokite apsaugines priemones!  (ką galime pasiūlyti?)

Tačiau nepamirškite, kad itin riebūs kremai, padengdami odą stora plėvele, pažeidžia odos šilumos apykaitos procesus ir sukelia kūno perkaitimą. O kvapikliai ir eteriniai aliejai, esantys kosmetikoje, susijungia su prakaito lašais ir skatina pigmentinių dėmių atsiradimą arba odos uždegimus. Todėl, geriausia, einant degintis, nusiprausti po dušu ir nenaudoti jokios kosmetikos.

Mėgaukitės poilsiu!

 

 

Straipsnis iš moteris.lt (paskelbtas 2013/07/03)